Hakkımızda

Tek Girişim kimdir?

Tijen Mergen , 1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesiyle mezun olmuştur. 13 yıl boyunca NCR Türkiye'de Satış Müdürlüğü ve NCR Orta ve Doğu Avrupa Bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 1994-1998 yılları arasında 27 ülkenin dahil olduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi'nde Finans Sektörü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

1998-2003 yıllarında Apple- BilkoA.Ş.'de Genel Müdür olarak hizmet vermiş olan Tijen, burada farkındalık üzerine geliştirdiği ve "iCan" adını verdiiği kısa film ve müzik yarışması ile %49 pazar bilinci sağlayarak, IPRA ödülünü almıştır.  Mergen, 2000 yılında, Bilkom A.Ş.'nin Komili Holding'den Koç Holding'e devri sürecinde de aktif rol almış ve sürecin başarı ile tamamlanmasını sağlamıştır. Aynı yıl, Dünya Gazetesi tarafından ilk defa verilen "Yılın Profesyonel İş Kadını" ödülünü almıştır.

2004-2010 yılları arasında Doğan Gazetecilik bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Tijen Mergen, kurumun gazetelerinin satış ve pazarlama faaliyetlerinin yönetiminin yanısıra, internet gazeteciğininin gelişiminde de öncü rol oynamıştır. Doğan Gazetecilik’de sadece habercilik değil içerik ve hizmet üreten toplam 12 sitenin geliştirilmesi ve işletilmesinde  ve iki sene gibi çok kısa sürede karlılığa geçmesinde öncülük yapmıştır. Operasyonel çalışmalarının yanısıra  Türkiye’de son dönemlerde  en başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasınn liderliğini üstlenmiştir.

2010-2013 yılları arasında aynı grupta, Hürriyet Gazetecilik’de Pazarlama Grup Başkanı ve İcra Kurulu üyesi olarak görevini  sürdüren Mergen,  Satış ve Pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, cinsiyet eşitliği gibi toplumun en önemli  sorunlarını gündeme getirerek, çözüm üretilmesine destek olma konusunda çalışmalar yürütmüş, Haklı Kadın Platformu’nun kuruluşunda etkin rol almıştır.

Ekim 2013’de Tek Girişim Ltd adı ile kendi şirketini kurarak çalışma hayatına  girişimci olarak devam eden  Mergen, kurumlara sosyal sorumluluk ve çalışan memnuniyeti üzerine projeler geliştirmekte,  organizasyonlar düzenlemekte ve danışmanlık vermektedir. 2013 den bu yana  her sene tekrarlanan  IndoorCup Kurumlararası Atletizm Yarışması ve MasterGames Üniversite mezunları arası spor olimpiyatlarını düzenlemiş ve  çalışan mutluluğunun kurum başarısındaki önemini vurgulamak ve yöntemlerini öğretmek üzere,  Power Of Happiness Platformu’nun kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

Mergen  ayrıca iki yılı aşkın bir süredir Bahçeşehir Üniversitesi’nda Sosyal Bilimler Fakültesinde yüksek Lisans öğrencilerine pazarlama dersleri vermektedir.

Kagider’in kurucu üyelerinden olan Mergen, 2009-2013 yılları arasında YK üyesi olarak görev almıştır.  Doğan Gazetecilik AŞ Yönetim Kurulu üyeliğini de halen devam ettirmektedir.